Operacje piersi wymagają stosowania odpowiedniej bielizny kompresyjnej. Dlaczego należy ją wtedy nosić? Jaki biustonosz pooperacyjny wybrać? Sprawdź!

Dlaczego po operacji piersi należy nosić biustonosz kompresujący?

Gdy dochodzi do operacji piersi, wówczas naruszana jest duża ilość tkanek, co może powodować poważne problemy z ich regeneracją. Często pojawiającymi się wtedy problemami są obrzęki, bóle, powolne i nieprawidłowe gojenie się ran.

Aby zredukować ryzyko dolegliwości po operacjach piersi, używane są specjalne biustonosze pooperacyjne, które wywołują nacisk, czyli kompresję. Określane są one jako biustonosze kompresujące albo kompresyjne.

Zalety stosowania biustonosza pooperacyjnego:

  • mniejszy ból pooperacyjny
  • zapobieganie i minimalizowanie obrzęków
  • wspomaganie gojenia się tkanek
  • dociskanie opatrunku
  • ochrona ran
  • podtrzymanie biustu

Po jakich operacjach stosuje się kompresujące biustonosze?

Zalecenie stosowania biustonosza kompresującego dotyczy każdej operacji piersi – tej prowadzonej ze wskazań medycznych oraz estetycznych.

W przypadku wskazań medycznych konieczne jest jego noszenie po zabiegach mastektomii, czyli usunięcia piersi ze wskazań onkologicznych, a także innych wskazań medycznych.

Z kolei w przypadku wskazań estetycznych od dlaamazonek.pl bielizna pooperacyjna używana jest po zabiegach powiększenia, zmniejszenia oraz podniesienia piersi. Ponadto stosowany jest biustonosz po rekonstrukcji piersi.

Stosowanie biustonosza pooperacyjnego wskazane jest w okresie od kilku miesięcy do nawet roku po zabiegu.

Jak wybrać biustonosz pooperacyjny?

Jako bielizna po operacji polecany jest biustonosz zapinany z przodu bez fiszbin, z szerokimi ramiączkami. Podtrzymanie zapewnia wtedy umieszczona pod biustem guma.

Do wykonania biustonoszy kompresyjnych stosuje się specjalne materiały charakteryzujące się niską rozciągliwością, lecz przyjemne w dotyku dla skóry, by nie powodować jej podrażnień.

Duże znaczenie przy wyborze ma także prawidłowy rozmiar – należy dobrać go przy uwzględnieniu wymiarów pod biustem i w biuście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.