Nadchodzące trendy makijażowe na sezon jesienno-zimowy zostały już ustalone, a nawet pokazane na wielu zagranicznych wybiegach. Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić, ale na dzień dzisiejszy wiemy już, że wracamy do klasyki makijażu sprzed kilku lat. Jeśli jesteś ciekaw jakie zmiany czekają nas w nadchodzącym sezonie makijażowym, zostań z nami do końca artykułu i sprawdź, które z nich przypadną Ci do gustu. 

Naturalny look – pożegnaj się z efektem no makeup 

Każda kobieta doskonale pamięta czasy, w których stawiało się przede wszystkim na mocne konturowanie twarzy za pomocą bronzera oraz rozświetlacza i na podkreślenie brwi z wykorzystaniem przeróżnych kosmetyków takich jak cienie do brwi, pisaki, pomady czy kredki. Nie zapominajmy również o czarnych, grubych kreskach na ruchomej części powiek, ponieważ makijażowe jaskółeczki gościły na twarzach wielu Pań. Co prawda w okresie wszechobecnej pandemii odeszliśmy od widocznego makijażu i postawiliśmy na delikatność i naturalność co było swego rodzaju zakończeniem pewnej ery w świecie makijażu. W tych ciężkich covidowych czasach nauczyliśmy się akceptować siebie bez makijażu, a wpływ na pojawienie się tej sytuacji miało kilka aspektów takich jak nakaz chodzenia w maseczkach ochronnych, które nie dosyć, że zmywały stworzony na twarzy makijaż, to jeszcze zakrywały powstały z jego pomocą efekt końcowy czy brak okazji do malowania, ponieważ większość czasu zmuszeni byliśmy przebywać we własnym domu. Dziś po przeżyciu kilku ciężkich chwil, kobiety są gotowe na ponowne wyjście z przysłowiowego mroku. Na co więc powinnyśmy być przygotowane? 

Sezon makijażowy 2021 – nadchodzące trendy 

Nadchodzący sezon jesienno-zimowy nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nim okazję do nadrobienia zaległości w wielu sferach życia osobistego, które nazbierały się przez ostatni rok. To idealny moment na poznanie siebie od nowa i pokazanie światu swojego nowego wizerunku. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie informację na temat nadchodzących trendów makijażowych, które możesz wykorzystać i przetestować na własnej skórze. Przede wszystkim przygotujmy się na powrót klasyków takich jak usta podkreślone kolorem krwistej czerwieni oraz uwielbiane przez wiele kobiet kreski na powiece. Wiele z nas ma już za sobą wymienione wyżej trendy makijażowe, ale pozwólmy sobie odkryć je na nowo. Czarne kreski zamieńmy na kolorowe podkreślenie tęczówki lub poeksperymentujmy z wykończeniem naszych kresek. Coraz częściej możemy zauważyć, że portale społecznościowe pełne są tutoriali makijażowych, które zachęcają nas do tworzenia podwójnych kresek, przedłużenia ich, a nawet wykończenia na kształt motyla. Coś jednak zostanie z nami z przeżytego już sezonu, a mianowicie efekt glow na skórze twarzy. Zaopatrz się więc w kremy BB lub CC (szczególnie polecamy Ci sprawdzenie nowości od L’Oréal Paris CC CREAM ANTI REDNESS CC C’EST MAGIQUE) oraz róże, które sprawią, że Twoja cera nabierze zdrowych kolorów. Nie oszczędzaj na kosmetykach, które goszczą na Twojej twarzy przez kilka godzin, ponieważ tanie kosmetyki mogą podrażnić Twoją skórę, a nawet doprowadzić do alergii i stanów zapalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.